V dňoch 24.11.2014 až 29.11-2014 sme mali možnosť zúčastniť sa festivalu Istoki v Moskve.

Úroveň festivalu – súťaže bola vysoká a účastníci disponovali rozmanitosťou talentov aj nimi interpretovaných hudobných štýlov a. Spolu 25 detí vytvorilo svojimi výkonmi nezabudnuteľnú
atmosféru už v prvý deň konania súťažnej časti festivalu, a neskôr na koncerte ktorý sa uskutočnil v priestoroch Московский казачий кадетский корпус им.М.А. Шолохова aj na záverečnom
galakoncerte.

Mali sme možnosť vypočuť si množstvo nám známych, ale aj menej známych ruských piesní, čím sme si rozšírili rozhľad a veríme že mnohé z nich nájdu miesto aj v repertoári našej účastníčky festivalu, ale aj iných detí, ktoré navštevujú našu SZUŠ Lavuta Veríme, že nás táto skúsenosť posunie na ceste k zlepšeniu interpretácie ruských piesní, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou speváckeho repertoáru.

Napriek tomu, že sme nezískali ocenenie veľmi sa tešíme ponuke od jedného u členov poroty Valerija Likhatcheva, zúčastniť sa festivalu v Dánsku, ktorého výkon našej žiačky Veroniky Strakovej veľmi zaujal.

Ďakujem organizátorom za skvelú organizáciu aj kultúrny, spoločenský a zábavný program, ktorý pripravili pre účastníkov festivalu. Veríme, že sa opäť stretneme a budeme mať možnosť zúčastniť sa festivalu Istoki.

 

Prečo študovať u nás?

✓ poloha školy
✓ nízke školné
✓ veľa odborov
✓ skúsení pedagógovia

Kontakt na školu

Magurská 14
974 01 Banská Bystrica
Tel.: 0905 240 711
Mail: skola.lavuta@gmail.com
Mapa+Formulár